Vorige week hebben vier van onze jeugdleden, te weten Joshua Prevoo, Jesper Fidder, Luuk Braspenning en Xander van Gentevoort, zich namens hun middelbare school weten te plaatsen voor het NK Schoolschaken voor Voortgezet Onderwijs. Het NK Schoolschaken voor Voortgezet Onderwijs heeft sinds enkele jaren een andere opzet. Waar vroeger via toernooien van het district en de provincie nog een voorselectie werd gemaakt, gaat de voorselectie voor hen tegenwoordig via internet. De finaledag is echter een bijzondere aangelegenheid. Deze vindt namelijk plaats tijdens het TATA Steel Chess-toernooi (bij de amateurs doen overigens verscheidene leden van onze vereniging al mee), op de dag dat de wereldtoppers hun opwachting maken in Alkmaar. Daar kan de jeugd eerst de wereldtop ontmoeten, waarna de jeugd vervolgens in de Laurenskerk van Alkmaar de finaledag afwerken.

De Pion heeft echter ook al met een ander Nederlands Kampioenschap mee gedaan. Het is geen officieel NK, maar toch. Gisteren, 1 december 2018, organiseerde SG KiNG voor de tweede maal het NK Lightning voor viertallen. Lightning Chess is een aparte discipline, beide spelers hebben maar twee minuten op de klok en het komt dan ook vaak aan op behendigheid. De Pion was ook vertegenwoordigd met de inbreng van Stefan Colijn, Alik Tikranian, Cees IJzermans en ondergetekende. Het deelnemersveld was beperkt maar desalniettemin erg sterk. Onder meer meervoudig individueel Nederlands Kampioen Lightning Chess Hing Ting Lai deed mee. De Pion eindigde op een respectabele 7e plek. Voor de complete uitslag kun je kijken op https://sgking.nl/lightning/ Erik-Jan Colijn was aanwezig om foto's te maken, deze verschijnen vast en zeker in een verslag op de website van SG KiNG zelf.

Log in om een reactie te geven op dit artikel.