Vandaag ging de externe competitie voor de 3e klasse NBSB van start. Een nieuw seizoen met enkele nieuwigheden. Vorig seizoen moest de Pion afscheid nemen van een team en in 2016/2017 was dit helaas weer de beste oplossing om zeker de externe teams gevuld te krijgen. Nieuw seizoen, nieuwe locatie. We spelen voortaan in de Black Horse, maar vanwege een eerder gepland popconcert speelde we in een vervangende locatie. Hotel Goderie was een prima alternatieve locatie.

Voor het eerst sinds lange tijd speelde alle teams van de Pion weer eens tegelijk thuis. Dus ook nieuw voor ons team; om 12 uur beginnen en een arbiter die aanwezig is. Misschien even wennen, vooral de starttijd dan. Eveneens nieuw een applausmomentje aan het begin van de wedstrijden.

Voor sommige spelers was deze dag echter niet de start van het nieuwe seizoen. Doordat we slechts met 4 zaterdagteams spelen is het makkelijker om de teams gevuld te krijgen. Het derde heeft in september een paar spelers van ons team mogen gebruiken en vandaag kregen we Mark uit de Pion 3 terug om een gaatje te vullen. Bovendien hebben we dit seizoen 3 avondteams, waarvan het c-team voor een deel bestaat uit spelers die we terugzien in het vierde.

Op de site van onze tegenstanders is het volgende citaat te lezen: 'Onze trotse derdeklasser, de stukkenjagers 6, staat bekend om zijn almaar wassende teamgeest', een niet onbekend fenomeen bij laagste teams. In vergelijking met vorig seizoen zagen we bij de Tilburgers vandaag een paar 'nieuwe' gezichten.

Lewon speelde tegen Jeffrey een zeer vlugge partij die ons het eerste punt opleverde. Op bord 7 dreigde de stelling vast te lopen en Patrick bood remise aan. Mark wist binnen paar zetten een c-pion te winnen. Rene had wellicht tegenkansen, maar benutte ze niet, waardoor de stand op 2,5 - 0,5 kwam.

Kimberley, de enige spelende dame in de zaal vandaag kwam daarentegen twee pionnen achter te staan. Anthony behaalde derde winstpartij. Theo kopte met een doorschuifvariant van het frans het matchpunt binnen.

Een partij waarop in het cafégedeelte de nodige analyses op los gelaten werden was die van Ferdin. Een nieuwe openingsregel was uitgevonden: de koning in het centrum. het duurde erg lang voordat de stelling er uit kwam te zien als een gewone partij.

Tweede invaller Koen wist langzaam door te dringen in de stelling van Cees. De einduitslag werd 6,5 - 1,5. Een mooie start van het seizoen, wellicht hier en daar geholpen door een berg geluk.

TDe Pion 41388De Stukkenjagers 61203
1.Koen Riemens1752Cees Zoontjens146610
2.Lewon Gevorkjan1483Jeffrey van Huijgevoort120710
3.Anthony Snijders1402Jan van den Dries135710
4.Ferdin de Graag1320Osman Hamraz129910
5.Theo Potjes1343Ardy Foolen115210
6.Kimberley Oostvogels1090Wil Wouts126401
7.Patrick Heijnen1183Hans van Driel1080½½
8.Mark Mathon1530Rene Davidse80010

Op 5 november mogen we weer aan de slag. Ditmaal tegen de Baronie 4. Vorig jaar gedegradeerd uit de 2e klasse. Zij speelde vandaag tegen Staunton 2, onze vorige tegenstanders (2015/2016) en wonnen met 4,5 bordpunt. Op papier is het Bredase team de grote kanshebber. DSC 2 speelde tegen UNK 5,5 - 3,5. Ook werden matchpunten gedeeld, door Oisterwijk 2 en een team dat we vorig seizoen een keertje niet tegengekomen zijn, de Raadsheer 4.

Reacties  

#1 Patrick Heijnen 09-10-2016 00:45
Uiteraard staat er op de site van Stukkenjagers ook een verslag: https://www.stukkenjagers.nl/

Log in om een reactie te geven op dit artikel.